facebook

wtorek, 5 marca 2013

Znajdź plusy w codziennym życiu

Nigdy nie przepadałam za hiperoptymistami, bo widzieli świat całkiem inny, niż jest w rzeczywistości. Także nie potrafię zrozumieć megapesymistów, bo w ich świecie nigdy nie ma kolorów. I choć sama o tym piszę, to wiem, że tak naprawdę ciężko jest znaleźć ten złoty środek, gdyż każdy z nas może być, kim zechce. Nikt nam nie może wmówić, że mamy cieszyć się z zachodu słońca nad morzem, skoro nam kojarzy się ta chwila ze smutkiem. Jednak można spróbować, by nasze codzienne zmagania, nie przyprawiały nas o zmianę nastroju.
plusy, życie, optymizm, depresja
Sama wiem, że ciężko się nie złościć i smucić zarazem, gdy ucieknie nam autobus sprzed nosa, ale jest wiele innych sytuacji, o których, gdy pomyślimy na spokojnie, wywołują w nas uśmiech.
Tylko czy jeden dzień potrafilibyśmy z uśmiechem na ustach? Tak po prostu. W dniu, w którym reprymenda od szefa nic dla nas nie znaczy. I to nie znaczy, że jesteśmy całkowicie obojętni. Po prostu wyciągamy plusy z tej sytuacji, a praktycznie w każdej sytuacji można znaleźć jakiś plus. Wszystko zależy tylko od naszego spojrzenia. I nie musi ten dzień wypadać w sobotę, gdy cały dzień przeleżymy w łóżku.
porażka, zwycięśtwo, blog
Dlatego następnym razem, gdy parasol zostanie w domu, a na dworze rozpęta się burza znajdź plusy tej sytuacji. Mokre włosy na pewno wynagrodzi kawa z bitą śmietaną w kawiarni, w której przeczekasz złą pogodę. Korzystaj z dnia, korzystaj z życia. 
Antonina Kostrzewa
antonina kostrzewa podpis

Napisano już 7 komentarze/y. Zapraszam do dodawania kolejnych...
Już teraz przyłącz się do dyskusji i dodaj nowy komentarz

Anna M. pisze...

Umiarkowany optymizm... plus realizm i minimalny pesymizm. A do tego wszystkiego pełen indywidualizm - oto mój złoty środek :)

Pozdrawiam
Anna M.
annamatysiak.blogspot.com

:)

Antonina pisze...

Znaleźć środek jest zawsze trudno, bo każdy z nas jest inny, ale im bliżej optymizmu, tym zawsze lepiej.
Pozdrawiam także

Słonko pisze...

Ponoć pesymista to dobrze poinformowany optymista :)

Antonina pisze...

Grunt to się dostosować i dobrze kamuflować :)

Spokojni Impetycy pisze...

Uwielbiam takie posty :)
Nigdy chyba nie znajdziemy złotego środka, chociaż zawsze warto szukać. I mi się zawsze wydawało, że optymiści mają lepiej w życiu ;)!
Pozdrawiam!

Opiekunka Niemcy pisze...

Z dwojga złego lepiej być megaoptymistą:) lepiej się żyje

Damian z najlpszych gier pisze...

Mega Ultra Hiper optymizm na świat przepełniony nienawiścią :) między innymi to nas ratuję, ale znów nie ma powodu do obaw nie jest najgorzej. Zawsze mogło być gorzej :)

Prześlij komentarz

Related Posts with Thumbnails