facebook

wtorek, 8 lutego 2011

Jak przetrwać samotnie walentynki?

Nigdy nie mogę zrozumieć, dlaczego wszystkim samotnym luty kojarzy się tylko z jedną rzeczą? Jakby nie było nic ciekawszego, albo wzniosłego od kolejnego sztucznego święta, które ma za zadanie zwiększyć sprzedaż w okresie ponoworocznym? Czemu nikt się nie martwi, że to najkrótszy miesiąc w roku, albo że pogoda taka sobie, tylko od zawsze są problemy z 14. lutego. Co takiego jest w tym dniu, że jest on inny, niż wszystkie inne? Data, jak data, a że święto zakochanych, to niech sobie zakochani świętują.
valentines day
Jeśli my nie jesteśmy w takim stanie, to nie powinno nas to dotyczyć. Jeśli jednak dotyczy, to mam krótką receptę na to:
  • Trzeba mieć po prostu wyje*ane.
  • Nie przejmować się i nie zwracać uwagi.
  • Nie dołować się i nie nakręcać ku temu.
Te trzy proste zasady sprawią, że na pewno każdy samotny przeżyje ten dzień, jak każdy inny. Nie musi iść na imprezę antywalentynkową, ani też zostawać w domu, tylko po prostu musi zaakceptować to, że święto nie dotyczy jego i nie musi w nim uczestniczyć. W końcu idąc na urodziny znajomych, jesteśmy tylko bawiącymi się gośćmi, więc niech w tym przypadku też tak będzie. Nie ma się, co nad tym skupiać, zastanawiać, że kolejne walentynki znowu w samotności, tylko podejść do tego od drugiej strony: Dobrze mi tak, jak jest i nikt nie będzie mi kazał się na siłę zmieniać.
life
Zatem do dzieła i niech czerwone serduszka nie zamydlą wam oczu!!

Co zaś się tyczy moich bardziej przyziemnych spraw, czyli pisania to:
  1. Moje felietony można także przeczytać w serwisie Plasterek.pl
  2. Zapraszam wszystkich do czytelni online ibuk.pl
  3. Zapraszam także do oddawania książek za darmo na Szerloku.
  4. A tych bardziej nowoczesnych zachęcam do kupna e-booku, choćby stąd.
Antonina Kostrzewa
antonina kostrzewa podpis

Pierwszy wpis już się pojawił. Zapraszam do dodawania kolejnych...
Już teraz przyłącz się do dyskusji i dodaj nowy komentarz

Anonimowy pisze...

dokładnie! liczy się pozytywne nastawienie! dlatego polecam imprezy tego typu, tzn. bez serduszek itp... http://www.facebook.com/add_email.php#!/events/335499146483344/

Prześlij komentarz

Related Posts with Thumbnails