facebook

środa, 1 czerwca 2011

Wyrodna matka, czyli prezent na dzień dziecka

O nie, w tym roku nie zapomniałam, w końcu pamiętam o tym dniu już od pakowania prezentu pod choinkę. Jednak zawsze, gdy tylko zbliża się ten dzień jestem pewna, że znów moja córka będzie zawiedziona. Nie chodzi już o to, że nie mam dla niej czasu i zapomnę cokolwiek dla niej przygotować/kupić czy nawet stwierdzę, że jest już na tyle duża, że to święto przechodzi do przeszłości. Po prostu to nowe pokolenie ma całkiem inne spostrzeżenie na wartość pieniądza i zawsze tylko wymaga więcej i więcej. Kiedyś wystarczała czekolada, a teraz to najlepiej telefon, komputer, aparat lub inne trendy rzeczy, najlepiej z jabłuszkiem z przodu. Dlaczego akurat od tej firmy, dla mnie to bez większej różnicy, ale za to moja córka mówi, że to "+10 punktów do zajebistości", czyli coś bardzo dobrego. Nie byłoby w tym nic takiego złego, gdyby normalnie pracująca osoba mogła sobie bez problemu pozwolić na takie wydatki, ale tak już nie jest. Najgorsza w tym wszystkim jest rywalizacja i życie na pokaz młodych ludzi. W końcu skoro tobie ktoś coś kupił, to mi także się należy, a skoro ktoś inny to ma, to dlaczego ja nie mogę mieć.
envy children nienawiść
Za dużo pytań, oskarżeń, a tak ciężko zrozumieć, że każdego dnia pamiętamy o naszych pociechach? W końcu nie rodziłam ze znieczuleniem, a poród nie trwał 5 minut, więc jak mogłabym zapomnieć? Może i nie zawsze mam czas i chęci, ale bez mojego maleństwa czegoś by mi w życiu brakowało. I nie napiszę, że moje życie byłoby inne bez niej, bo pierwsze pytanie to: "Znaczy się lepsze?". Tego na pewno nie chcę usłyszeć.
Chciałabym przekazać trochę więcej ideałów do tych głów żyjących z klapkami na oczach w odległości pół metra od ekranu. Jednak ciężko dotrzeć do tych swoistych indywidualności, które sprzeciwią się wszystkiemu, co narusza ich spojrzenie na świat. Nie będę ingerować, jeśli tylko choć trochę zrozumieją, że miłość jest czasem czymś więcej, niż pieniądze całego świata.
love money
Antonina Kostrzewa
antonina kostrzewa podpis

Pierwszy wpis już się pojawił. Zapraszam do dodawania kolejnych...
Już teraz przyłącz się do dyskusji i dodaj nowy komentarz

Anonimowy pisze...

Zdarza się, że w życiu trzeba coś zakończyć i zacząć coś nowego. Jak mieć siłę do życia po życiu? Znajdź odpowiedź na to pytanie http://smierc-zycie.com/

Prześlij komentarz

Related Posts with Thumbnails