facebook

czwartek, 16 czerwca 2016

Plusy życia w samotności

Wiele osób często mówi o plusach życia w samotności. Najczęściej mówią to osoby, które zakończyły niedawno związek i teraz widzą pozytywną stronę życia w pojedynkę, bez żadnych zobowiązań. Jednak całkiem inaczej wygląda znalezienie plusów w długiej samotności, gdy każdy dzień wygląda tak samo.

 W tym wypadku nie jest tak kolorowo, bo przyzwyczajenie do życia w pojedynkę  są tak duże, że ciężko odnaleźć w tym wszystkim jakieś plusy. Jednak takie istnieją, trzeba tylko im się lepiej przyjrzeć.

  1. Masz całe łóżko dla siebie. Nie ważne czy dzielisz mieszkanie z rodzicami czy masz je całkiem dla siebie, to łóżko jest twoją własnością i możesz leżeć, po której stronie chcesz. Możesz w nim jeść, powrzucać dodatkowe poduszki czy założyć poszewkę z bohaterami bajek.
  2. Możesz jeść, na co masz ochotę- frytki o drugiej w nocy, lody na śniadanie, a może włoski specjały, po których pół kuchni jest brudne, a zlew jest pełen naczyń? Tylko ty wybierasz. Możesz wziąć telefon i zamówić do domu, na co tylko masz ochotę i na ile pozwalają ci środki na karcie.
  3. Podobny wybór jest przy wyborze filmu. Możesz oglądać to, na co masz ochotę, a nie, co chce obejrzeć partner/partnerka. Podobnie wygląda sprawa wyboru filmu w kinie, o ile zdecydujesz się pójść w pojedynkę.
  4. Drink przed 10, albo eksperymentowanie z narkotykami? Wszystko zależy od ciebie, byleby w poniedziałek rano znów być w pełni sił. Kace przeżywasz na swój sposób, a że nikt nie pójdzie ci po zimną colę do sklepu, cóż, kwestia przyzwyczajenia.
  5. W domu chodzisz w czym chcesz, albo w czym nie chcesz. Koniec krytykowania domowego stroju, a bieganie nago po pokoju nie zdziwi nikogo, no chyba że jakiegoś sąsiada.
  6. Wolność wyboru - oprócz powyższych, masz prawo wyboru, co chcesz robić ze swoim wolnym czasem - leżeć przed telewizorem, czytać książkę, ćwiczyć. Od ciebie zależą wszelkie zajęcia dodatkowe - fitness, siłownia, basen, kurs tańca, gotowania. Jeśli chcesz, idziesz na rower, jeśli nie spędzasz godzinę w wannie - pełna dowolność.
  7. Porządek zależy tylko od tego, jak się czujesz w bałaganie. Jednym bałagan przeszkadza, inni żyją w objęciach chaosu i lepiąca podłoga nie jest jeszcze wystarczającym powodem do jej umycia. Byleby stos śmieci nie ograniczał miejsca na przedpokoju, a ich zapachy nie przeszkadzały w jedzeniu.
  8. Pieniądze wydajesz tylko siebie - na swoje ciuchy, na wakacje, na swoje potrzeby. Czasami lepiej może i się złożyć, ale przynajmniej nikt nie neguje twoich zakupów, 
  9. Brak kłótni, obrażania, cichych dni i innych problemów par, które przechodzą co jakiś czas. W zamian za to możesz porozmawiać ze sobą i porobić głupie miny przed lustrem.
  10. Możesz zaprosić do siebie, kogo zechcesz. Od ciebie zależy, czy przyjdzie tutaj znajomy, kolega czy może przyszły kochanek. Nie licząc bałaganu czy pustej lodówki, nic nie stoi na przeszkodzie, by po imprezie ktoś cię odwiedził. Choć pewnie nie zdarza się to tak często, jak w przypadku singli, to ta furtka pozostaje otwarta.

Te, jak i inne małe rzeczy w samotności wielu zalicza do plusów. Jednak często brakuje chęci do czegokolwiek, a mówienie o tym, że ma się czas na wszystko, tylko bardziej denerwuje. Po obejrzeniu kolejnego odcinka serialu, wypicia kolejnej szklanki coli i zjedzeniu paczki chipsów, przychodzi poczucie beznadziejności i bezsilności, których wszelkie plusy nie potrafią zniwelować.
Antonina Kostrzewa
antonina kostrzewa podpis

Napisano już 5 komentarze/y. Zapraszam do dodawania kolejnych...
Już teraz przyłącz się do dyskusji i dodaj nowy komentarz

IMP pisze...

Zawsze są jakieś plusy życia w samotności jak i są plusy życia razem. Zależy co komu bardziej opowiada :)

Kiano pisze...

Jako facet, akurat nie dodałbym jako zalety kupowania ciuchów w pojedynkę :D Nie mam pojęcia, co do czego pasuje i co jest aktualnie modne, a w czym będe wyglądał, jakby się cofnął o kilka lat. Dlatego zwykle i tak zagaduję do jakiejś znajomej, żeby w roli doradcy wybrała się ze mną do galerii, gdy jest potrzeba uzupełnienia garderoby w nowym sezonie. W zamian odwdzięczam się doradztwem w zakresie laptopów, tabletów i czy instalacją oprogramowania :D

Martyna pisze...

Prawda jest taka, że życie w samotności jest tylko doraźne. Można czuć się szczęśliwym odcinając się od wszystkiego, ale na dłuższą metę staje się nie do zniesienia. tak już zostaliśmy stworzeni, że chcemy żyć przy drugiej osobie...

roksa pisze...

Cóż fajnie kogoś mieć, chociaż po to żeby się czasem posprzeczać;) Ale życie w samotności też ma bardzo dużo plusów, tym bardziej kiedy alternatywą dla życia w samotności jest życie z kimś na siłe.

mikołaj- blog o samorozwoju pisze...

w takiej samotności to się ciężko żyje, już sam badania które pogazują, iż relacje w naszym życiu wpływają na poziom szczęścia satysfakcji w naszym życiu

Prześlij komentarz

Related Posts with Thumbnails