facebook

środa, 29 czerwca 2011

Bądź sobą, nie udawaj kogoś innego!!

Słowa słyszane każdego dnia od innych osób, ale dlaczego nie od ciebie?? Ile to razy przyszło ci się zmierzyć z samą/samy sobą? Oczywiście nie jest to proste, ale nadszedł już chyba czas, by pokazać, kim się naprawdę jest i co można przez to osiągnąć?
mask face
Nie możemy za każdym razem odpowiadać, że w samotności jest nam dobrze i taką wybraliśmy sobie życiową drogę, albo że nie spotkaliśmy nikogo odpowiedniego. Oczywiście gorzej zabrzmi, gdy powiemy, że nie chcemy być samotni, ale nie potrafimy znaleźć nikogo odpowiedniego, ale będzie to bliższe prawdy. Pierwszy minus takiego spontanicznego przyznania się, to niedowierzanie, które przechodzi później w śmiech, a na plusy przyjdzie nam trochę dłużej poczekać. Po prostu nasi najbliżsi muszą to zrozumieć i przyzwyczaić się do tej myśli, że niektórym jest trudno poznać kogoś nowego, albo po prostu zrobić ten pierwszy krok ku dawnej miłości. Gdy już to zrozumieją przyjdzie kolejny minus, gdyż to właśnie wtedy postanowią umawiać nas na jakieś randki w ciemno czy znajdować nam super partnerów wśród swoich znajomych w pracy. Dopiero po trzecim minusie, czyli próbie przezwyciężania nieśmiałości w miejscach publicznych: "Idź zagadaj do tej dziewczyny, to nie jest nic trudnego" lub "Ten facet na ciebie leci, pomachaj do niego" dojdziemy do tego, co sami oczekujemy, czyli do rozmowy. Dopiero po tych wszystkich zabiegach znajomi zrozumieją, że tak naprawdę chcieliśmy z nimi porozmawiać o tym problemie, wtedy poznają nas bardziej, a ich porady staną się bardziej przydatne. To nie jedyna pewnie rzecz, o których oni nie wiedzą, ale lepiej zacząć od tej trudniejszej, a reszta już później z nas wyjdzie. Ten krok jest może ciężki, ale z pewnością łatwiejszy, bo musimy go zrobić dla ludzi, którzy nas doceniają i znają od wielu lat. 
stairs lonely rock
Wiele możemy tylko stracić nie robiąc niczego. W końcu, kto może nam pomóc, jeśli świetnie malujemy obrazy, lecz nikomu ich nie pokazujemy? Skąd możemy wiedzieć, że czyjaś ciotka ma małą galerię i chętnie by widziała tam nasze obrazy? Jeśli o tym sami nie powiemy, to nikt sam się nie domyśli, co robimy w naszych czterech ścianach szczególnego. Powiedzmy o sobie innym. Dajmy sobie pomóc. Dajmy szansę swojej nieśmiałości.
Antonina Kostrzewa
antonina kostrzewa podpis

Nic jeszcze nie napisano. Zapraszam do komentowania...
Już teraz przyłącz się do dyskusji i dodaj nowy komentarz

Prześlij komentarz

Related Posts with Thumbnails